• سمینار سمت - دکتر مظفر

    کارگاه زبان بدن برج میلاد

  • عکسهای سخنرانی شهرداری

    کارگاه زبان بدن شهرداری تهران

  • کارگاه زبان بدن برج میلاد

 ایا امکان دارد به گونه ای زندگی کنید که به راستی خود درونتان را منعکس کند ؟

وقتی مینشینید و حساب میکنید که چطور صورت حساب هایتان را بپردازید،به شغل خود و همه مشکلاتی که در ان لحظه ذهن شمارا اشفته کرده فکر میکنید، شاید محال به نظر برسد بتوانید طوری زندگی کنید که با خود واقعی تان هماهنگی بیشتری داشته باشید،حتی ممکن است که احساس کنید واقع گرایی و بلوغ به معنای رها کردن امیدها و رویاهای دوران کودکی در مورد داشتن یک زندگی شگفت انگیز و خارق العاده است،  اما من مشاهده کرده ام که واقعیت انطور که به نظر میرسد یک صخره سخت نیست،بلکه بیش از انچه تصور میکنیم نرم و قابل انعطاف است.اینده شما محدود به گذشته تان نمیشود.                                                              

منظورم این نیست که ایجاد تغییر کار اسانی است!                                                                                          

 ممکن است در دنیا چند نفر انسان افسانه ای وجود داشته باشند اما تا جایی که من دیده ام،زندگی همه مردم مالامال از شرایط است که تغییر انها بسیار دشوار است.البته اگر به شرایط پنج یا ده سال پیش خود بیندیشید،در ان زمان میتوانستید دقیقا پیش بینی کنید که زندگی کنونی تان چگونه خواهد بود؟به احتمال زیاد،ده سال پیش در مقایسه با امروز با مجموعه ای از موانع و مشکلاتی بسیار عظیم تر مواجه بودید که به نظر میرسید که امکان چیره شدن بر انها وجود ندارد.                                  

پس بیش از انچه که فکر میکنیم میان ما و جهان تعامل و تقابل وجود دارد."واقعیت" مجموعه ای از قوانین و شرایط غیر قابل تغییر نیست که ما مجبور باشیم خود را با انها هماهنگ کنیم،بلکه پدیده دیگری است که ما باید با ان ارتباط برقرار کنیم،درست همان طور که با قسمت های مختلف وجود خود و افراد گوناگون رابطه داریم.پس این امکان وجود دارد که رابطه ی میان خودمان و واقعیت را بهبود بخشیم و ان را تبدیل به چیزی کنیم که خوده درونمان بیشتر در ان بگنجد.                            

واقعیت به گونه ای اسرار امیز،به اندیشه ها،تمایلات و اهداف جدی و اساسی ما واکنش نشان میدهد.حتی در مقابل تخیلات ما هم عکس العمل دارد.بارها مشاهده کرده ام از همان لحظه ای که مردم تصور میکنند تغییراتی که ارزویش را دارند امکان پذیر است،زندگی شان تغییر میکند.                             

 شما مجبور نیستید برای دنبال کردن بینش های درونی خویش بزرگتر،شجاع تر،زیباتر یا منظم تر از انچه هستید بشوید _در ضمن لازم نیست برای این کار اول قفسه هایتان را تمیز کنید!بزرگترین کاری که میتوانید در ابتدا انجام بدهید،این است که اراده کنید که حقیقت درونتان در جهان متجلی شود.میتوانید با مبارزه با صداهای بیرونی شروع کنیدکه به شما میگویند چیزی که میخواهید متجلی کنید غیر ممکن است.لازم نیست بگویید این صداها نادرست هستند،فقط باور کنید که الزاما درست نیستند.تنها کاری که باید انجام دهید این است که در امکانات را باز کنید حتی به اندازه یک شکاف کوچک هم کافیست،و سپس خواهید دید که چگونه همه ی امکانات به درون می خزند.

 

منبع:کتاب میدانم که هستم از دکتر هلن برنر با همکاری لورنس لتیچ/

لينك هاي مرتبط

لينك مرتبط مركز مشاوره راه فردا

جهت مشاهده ويديوهاي برنامه صبحي ديگر با حضور جناب دكتر مجيد محمودي مظفر  بر روي لينك آپارات كليك كنيد.

مقالات

موسیقی و جایگاه آن در رشد کودکان

جنین انسان بیست هفته پس از تشکیل نطفه , صداهای خارج از رحم و از جمله موسیقی را می شنود و تحقیقات نشان می دهد که یک نوزاد قادر است آنچه را که در محیط رحم مادر می شنود ,

نوجوان،شهروند تنها!

مدتی پیش یکی از مراجعانم نزد من شکایت می‌کرد که دختر 11 ساله‌اش عاشق شده است! می‌گفت او هنوز 11 سالش هم نشده. پسرک را هم دیده‌ام. یک‌بار می‌خواستم بزنم زیر گوشش. همه‌اش به خاطر دوستان مدرسه‌اش است. آنها ماهواره دارند. محرم و نامحرم سرشان نمی‌شود

 

 

برگزیده ها

جشن روز جهانی کودک

مراسم روز جهانی کودک، معاونت اجتماعی شهرداری تهران ، تالار خانه فرهنگ زرگنده

برنامه تلویزیونی صبح دیگر

پشت صحنه برنامه تلویزیونی صبح دیگر

کسب ایزو URS انگلستان

اولین و تنها مرکز مشاوره روانشناسی و مشاوره  دارای ایزو URSدر ایران

مجوز مرکز تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با همکاری سازمان نظام جوانان ، تعداد محدودی مرکز تخصصی جهت مشاوره خانواده در نظر گرفته اند. مرکز مشاوره راه فردا نیز از برگزیدگان این مراکز می باشد..

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
پشت صحنه آخرين برنامه صبحي ديگر در سال 1394
همايش زبان بدن در بندر عباس94/11/15
پشت صحنه برنامه خانواده يك 1395/8/20
پشت صحنه برنامه صبحي ديگر14/10/94
برنامه زنده زاينده رود
روز جهاني كودك پاييز 94
^